Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Historický příběh o Albrechtu z Valdštejna

Vystoupení v den výročí narození Albrechta z Valdštejna

Mladí ochotníci ze Špindlerova Mlýna sehráli historický příběh o slavném vojevůdci na slavnostním odpoledni v Nové Pace. Mezi diváky byli i Francouzi.

Představení v pavlánském klášteře v Nové Pace bylo již pátým vystoupením mladých krkonošských ochotníků. „Hru „Klíč“ od mého spolužáka ze základní školy Tomáše Šidlíka jsme začali zkoušet v lednu. Vystoupení v Hradci Králové, Vrchlabí a na Hrubé Skále, která se uskutečnila v květnu a červnu, byla pouze přípravou na účinkování v programu 14. září -  v den 425. výročí narození vévody frýdlantského. Společně s Hanou Stoklasovou ( Bystroočko) a Tomášem Staruchem(Cipísek) jsem se během prázdnin zdokonaloval na Letní herecké škole v Miličíně u Tábora,“ říká představitel Valdštejna Michal Boháček.

Poctu Albrechtu z Valdštejna zahájil varhanní koncert Radka Hanuše v pavlánském klášteře s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Varhanní  skladby navodily nádhernou atmosféru při slavnostním pořadu. Návštěvníci se pak přesunuli do klášterní chodby, kde shlédli půlhodinový historický příběh, který představuje Albrechta z Valdštejna jako osobnost, která chtěla z Jičína udělat sídlení město mající také vlastní univerzitu.      

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.