Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Rokytnice nad Jizerou

Rychlá jízda, která se neobejde bez nehod.

Závody, při kterých jsou slyšet hlasité zvuky burácejících motorů, mraky valícího se prachu a obrovské vzrušení. To vše je autocross. Je to strhující podívaná, kterou nikde jinde neuvidíte.
Mistrovství Evropy v Nové Pace odstartovaly nejslabší buginy s objemem 600ccm. V této kategorii závodila česká reprezentantka Ivana Kuželová, která obsadila 8.místo.Pak se na start postavily o něco silnější bugginy s objemem 1600ccm. A poslední část tvořily nejsilnější s objemem 4000ccm. Třešničkou na dortu se stala oplechovaná auta.

Rozhodně se bylo na co dívat. Nejvíce mě nadchlo vybourané auto pět metrů ode mne. Stál jsem na místě určeném pro fotografy a čekal na signální mávnutí praporku. Auta se rozjela proti mně a blížila se obrovskou rychlostí k zatáčce. Náhle přede mnou prudce zatočila a mě zavalil hustý mrak prachu. Neviděl jsem zhola nic, jen jsem slyšel hlasitou ránu. Bylo mi jasné, že se něco stalo. Strnul jsem a čekal. O pár vteřin později jsem začal rozeznávat nějaký vrak. Byl jsem ohromený.Nikdy jsem ho nespatřil tak zblízka. Měl jsem skvělou příležitost k fotografování. Na tuto situaci nikdy nezapomenu, srdce mi tlouklo ještě 15 minut poté. Další věc, kterou jsem byl také překvapen, byl počet lidí. Viděli jste už někdy mačkat se zhruba 10 000 lidi? Ale mohu potvrdit, že se mačkání vyplatilo. Diváci mohli zhlédnout nejednu nehodu a spousty zajímavých situací. Zážitky jsem byl doslova přehlcený, rozhodně mohu jen doporučit.

Richard Kousal  - Rokytnice nad Jizerou

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.