Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Račte vstoupit

Bk Mladá Boleslav – Hc Eaton Pardubice

V rámci 51. kola O2 Extraligy se v boleslavské Metrostav aréně představil tým Hc Eaton Pardubice. Domácí potřebovali tento zápas nutně vyhrát, aby si uchovali alespoň naději na play-off.

První třetina začala v ostrém tempu, ale bylo vidět,  že ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu. Nejzajímavější akcí  tak bylo sólo domácího Richarda Krále, který prokličkoval až před Haška, ale zkušený matador se nenechal rozhodit a puk ukryl do lapačky.

V druhé třetině úroveň hry trochu klesla, a tak diváci viděli zajímavých akcí opravdu málo, a proto i po 40 minutách bylo skóre stále 0:0.

Ve třetí třetině se oba týmy probraly a zejména domácí pochopili, že bez gólu se do play-off nedostanou. Jejich koncovka se ale nedala nazvat jinak než tragickou. Když se domácí nedostali ani v přesilovce 5 na 3 k pořádné střele, Metrostav arénou se začal ozývat pískot. Jak dávat góly to domácím ukázaly Pardubice. V 52. minutě našel Adam Pineault ideálně postaveného RADOVANA SOMÍKA a ten pohotovou střelou překonal přesouvajícího se Schwarze-1:0. Boleslav se snažila závěr ještě zdramatizovat,  ale doplatila opět na katastrofální koncovku. Nakonec se trenér domácích odhodlal hrát power-play, v něm ale znovu skórovali hosté. JIŘÍ CETKOVSKÝ v 60. minutě pečetil na konečných 2:0 pro Pardubice.