Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Byli jsme přitom

Houslový virtuos koncertoval v Jilemnici.

Skladby J.S. Bacha, N.Paganiniho, E.Ysaye a N.Milsteina  doplnil Pavel Šporcl  zajímavým a vtipným průvodním slovem.  Houslový koncert se stal vstupní branou do  nastávajícího Měsíce divadla.

Více jak hodinový koncertu vážné hudby navštívily ve Společenském domě Jilm téměř tři stovky posluchačů všech věkových kategorií.

„ Nabídka zajímavého programu přináší ovoce i v oblasti vážné hudby. Pavel Šporcl  je osvědčené jméno, od něhož lze pokaždé očekávat vynikající výkon. Myšlenka pozvat známého houslového virtuosa se zrodila před rokem. Stalo se už tradicí, že nastupující Měsíc divadla, v rámci kterého nabízíme divákům různá představení, je vždy orámován zajímavými vystoupeními. Pavel Šporcl kulturní  bránu otevřel a Měsíc divadla uzavřou 29.března bratři Ebenové,“ říká Jiří Paulů ,ředitel SD Jilm Jilemnice.

 Houslový koncert si  Pavel Šporcl také sám uváděl. Jednou ze zajímavostí bylo pro diváky určitě i přiblížení vrcholného díla J.S.Bacha  Sonáty a partity pro sólové housle, které v programu také zaznělo. Málokterý z posluchačů do té doby tušil, že se dílo našlo v obchodě prodávajícím máslo. K čemu mělo asi sloužit si každý může domyslet sám. I způsob, jakým se propagoval N. Paganini byl také dost zajímavý „ Pokud bychom  se měli přenést do dnešní doby, tak Paganini uměl správné PR. Drbíky a pověsti o jeho osobě ještě sám zvětšoval a často se o něm psalo v bulváru. Tím si zajisté získával další posluchače,“ uvedl Pavel Šporcl.          

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.