Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Račte vstoupit

Druhý ročník festivalu KUMF věnován mladých talentům

Vzhledem k  velkému zájmu východočeský tým okolo Radia Kulíšek na duben připravil druhé pokračování umělecko-mediálního festivalu KUMF. Akce proběhne o víkendu 24. a 25. dubna 2010 v SD Jilm v Jilemnici. Opět vyvrcholí galaprogramem, kde účastníci představí pod patronací vzácných hostů svou víkendovou práci.

Pokud bych měla krkonošský festival přiblížit podrobněji, tak mohu říct, že tvořivé dílny povedou rozhlasoví a televizní moderátoři, herci, režiséři, produkční, televizní kameramani, filmoví tvůrci, zkušení fotografové a tanečníci. Účastníci se setkají se známými jmény z televizí, rádií a filmů“, představila akci jedna z organizátorů Jana Tauchmanová a dodává. „Letošní ročník jsme pracovně nazvali mládežnický, což znamená, že převážná část lektorů budou mladí lidé, kteří předají své znalosti a zkušenosti zájemců v mládežnickém věku. Mezi nimi se objeví například Martin Holec z Ordinace v růžové zahradě, nebo mladá filmové režisérka Denisa Nesvačilová. Stejně jako loni vystoupí v galaprogramu známé tváře, jejichž jména zatím necháme zahalena rouškou tajemství. Veškeré informace včetně přihlášky se dozvíte na www.kumf.cz.“

Na první Krkonošský umělecko–mediální  festivalu přijelo v říjnu 2009 do Jilemnice téměř sedmdesát účastníků nejen z Krkonoš, ale také například z Prahy, Pardubic, Ostravy nebo Brna. Patronem se stal Miroslav Šimůnek – představitel prince z pohádky Z pekla štěstí a moderátor finále Miss České republiky. V galaprogramu vystoupila Kamila Nývltová – Kleopatra a Angelika ze stejnojmenných muzikálů pražských divadel. Filmový dokument z průběhu Krkonošského umělecko-mediálního 2009 a snímek „Hraj dál“, který natočil filmový štáb, jsou k vidění na www.radio-kulisek.cz a www.kumf.cz.    

 

                „Věříme, že letos do Krkonoš nalákáme mladé talenty a náš nový festival tak posuneme opět o krok dál“, uzavírá Jana Tauchmanová.

 

 
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.