Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Račte vstoupit

Krkonošské turistické vysílání pro Poláky

První cizojazyčná mutace Krkonošského turistického vysílání se rozezní během února. Rozhlasové relace s informacemi a zajímavostmi z obou stran nejvyšších českých hor se budou měnit jednou za měsíc.

Redaktoři a moderátoři dětského Radia Kulíšek, kteří od května 2010 připravují na www.radio-kulisek.cz Krkonošské turistické vysílání, už od počátku uvažovali o cizojazyčné mutaci. Rozhodovalo se mezi němčinou a polštinou. Nejdůležitější byla jazyková vybavenost mladých redaktorů, a tak zvítězila polština. „ Moje máma je Polka a proto budu mít na starosti kompletní přípravu. Polská verze se od české trochu liší. Aktualizace proběhne jednou za měsíc a budeme zařazovat většinou informace o zajímavých místech obou stranách Krkonoš. Neznamená to ovšem, že naši severní sousedé přijdou o pozvánky na akce. Samozřejmě je zařadíme, ale bude jich méně než v české relaci. Vzhledem k tomu, že nikdo z mých kolegů neumí polsky, tak zprávy také nahrávám a sestavuji scénář. Jakmile nám spolupracující reklamní agentura z Lánova umístí do loga název v polštině, můžeme začít, „ říká Kristýna Kousalová studentka Střední školy v Lomnici nad Popelkou.


Chlapci a děvčata, kteří si chtějí vyzkoušet práci v médiích, se mohou přihlásit na III. Krkonošský umělecko – mediální festival. Mediální dílny povedou profesionální rozhlasoví moderátoři a redaktoři. Do tajů novinářského řemesla zasvětí účastníky šéfredaktorka Krkonošského deníku Miroslava Jasanská. Tvořivé dílny proběhnou o víkendu 16 . - 17. dubna v Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí. Bližší informace najdou zájemci na www.kumf.cz.

www.radio-kulisek.cz

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.