Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Ochotnické divadlo

Lomničtí studenti se přenesli do Valdštejnovy doby

Středoškoláci ztvárnili hosty a další role v historickém příběhu ze života Albrechta z Valdštejna. Autorské představení Tomáše Šidlíka, současného studenta vrchlabského gymnázia, zpestřilo zahájení 6.Miniveletrhu cestovního ruchu v Lomnici nad Popelkou.

Tucet studentů Střední školy Lomnice nad Popelkou se několik týdnů pečlivě připravoval na své premiérové vystoupení v místním Tylově divadle. V historickém příběhu Klíč, který před rokem začali nacvičovat žáci špindlerovské devítiletky, sehráli nejen hosty v hospodě z doby Valdštejnské, ale zapojili se také do rolí hospodské, hodin a stromů ve známém Rumcajsově lese Řáholci. I když někteří studenti se divadlu dříve nevěnovali,  snažili se svou roli předvést co nejlépe. Někteří diváci při zahajovacím programu vůbec netušili, že secvičení s Ochotnickým spolkem Deseti herců  z Krkonoš probíhalo teprve před samotným vystoupením na jevišti Tylova divadla.

Účinkování v představení určitě pomohlo lomnickým středoškolákům poznat období vlády vévody frýdlantského daleko lépe než při výkladu v hodinách dějepisu a proto také většina „mladých herců“  z Českého ráje chce ve spolupráci s krkonošskými ochotníky pokračovat.

 

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.