Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Račte vstoupit

Pardubice vsítily Třinci šest branek

V posledním kole základní části hokejové extraligy přijel do Pardubic aktuálně šestý Třinec. Toto utkání rozhodne, jak se týmy seskupí na play-off. Pardubice bojují o druhé místo na dálku se Zlínem a Třinec by mohl atakovat páté místo. Do herní pohody se dostal v poslední době Dominik Hašek, který vychytal dvě nuly za sebou.

První třetinu zahájily lépe Pardubice. Už v desáté sekundě vyslal Starý první střelu na Hamerlíka, do které mu však skočil třinecký obránce. V 9. minutě dostaly Pardubice výhodu přesilovky 5 na 3, kterou ovšem nevyužily. Téměř celá třetina se nesla v duchu zbytečných vyloučení hráčů Třince, na které v 19. minutě hosté doplatili. Zohorna na druhý pokus překonává umístěnou střelou k tyči Hamerlíka. Do konce první třetiny se stav nezměnil, a tak Východočeši vedou 1:0.

Druhou část začal Eaton přesilovkou, kterou však nevyužil. Zanedlouho se hrála přesilovka znova, tentokrát na druhé straně. Jenže, kdo čekal, že se Oceláři probudí, tak byl na omylu. Nejenom, že Třinec téměř neohrozil Haška, ale také inkasoval v 26. minutě gól v oslabení od pardubického rychlíka Sýkory. Chvíli na to opět rozvlnil síť Hamerlíkovy branky Somík, který ujel všem třineckým hráčům a v 30. minutě opět v oslabení střílí branku. To už s některými hráči hostů cloumala taková agrese, že neudrželi nervy na uzdě, zejména hostující obránce Platil, jenž obdržel nejprve desetiminutový trest a následně i vyloučení do konce utkání. Cestou do šaten rozbil třinecký zadák skleněné dveře! Tím vzrušení také skončilo a Pardubice vedly po dvou třetinách 3:0.

Do třetí třetiny nastoupil v brance Duba, který vystřídal Hamerlíka. Oceláři sice v 45. minutě zdramatizovali utkání, když Málec nenápadnou střelou mezi betony pokořuje výborně chytajícího Haška.  Ovšem Třinec se neradoval dlouho  a už za necelou minutu vrátil tříbrankové vedení Kočí - 4:1. Potom hra pokračovala už jen ve východočeské režii. Třinec jako by po čtvrtém gólu dostal infarkt a místo toho, aby zápas dohrál alespoň důstojně, tak dostal ještě dva zásahy do sítě v 50. minutě od Starého a 59. minutě od Cetkovského. Bohužel ani výhra Pardubic 6:1 nestačila na druhé místo, a tak na play-off Eaton změří síly s dnešním soupeřem, tedy Hc Oceláři Třinec.