Klub redaktorů, moderátorů a divadelníků

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Procházky po Krkonoších

Přijměte pozvání na výlet do nejvyšších českých hor. V této rubrice se dočtete o zajímavých a atraktivních místech, která skrývají Krkonoše a podíváme se také za české hranice.

Cestami vás provedou Kristýna a Richard Kousalovi z Rokytnice nad Jizerou.

Jak už z názvu vyplývá,  tak do muzea je zapojena virtuální, výpočetní a informační technika, která je přizpůsobena nejen pro jednotlivce, ale i pro vícečlenné skupinky nebo školy.

Harrachov  leží u polských hranic, a proto je město zaměřené především na cestovní ruch. Každý návštěvník si jistě vybere z nabídky přírodních i kulturních zajímavostí, které lze navštívit v létě i v zimě.

Můžeme zde spatřit spoustu zajímavých a rozhodně překvapujících věcí.  Je zvláštní, jak se v tak napohled malém městečku najde tolik atrakcí a kulturních i sportovních nabídek.

Při návštěvě  Szklarske Poręby  byste rozhodně neměli opomenout DINO PARK, ve kterém se nachází 38 druhů dinosaurů.  Horské městečko zve také k návštěvě sedmi muzeí a tří galerií. Za odborného dohledu si zájemci  mohou ve sklářské expozici vytvořit vlastní výrobek. Každoročně se v horské obci pořádají festivaly- ať už to je festival cyklistický nebo písničky Guralky  ,,hor´´.

 

Co se týče sportu, tak Szklarska Poręba  určitě nezahálí. Najdeme zde halu, která je přístupná veřejnosti, stejně jako fotbalové hřiště. Vyznavači adrenalinových sportů mohou navštívit  ‘‘opičí dráhu“ a lanové centrum.

Cyklistické trasy v délce 450 kilometrů vedou po  Szklarske Porębě, dále do Harrachova a po Krkonoších.

V Szklarske Porebě se  nachází  také krásný vodopád a zámek. Je to ideální výlet pro děti i pro dospělé.

Jednotlivá  místa navštívíme podrobněji v následujících Procházkách po Krkonoších.

 

Na fotografii  autorka textu Kristýna Kousalová zpovídá starostu Szklarske Poreby.

 

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.